Večernji list

Damir Martin rutinirano u četvrtfinale

Hrvatski veslač prvi je hrvatski sportaš koji je nastupio na Olimpijskim igrama u Tokiju, čak i prije otvaranja

(Dražen Brajdić)

Damir Martin, srebrni skifist s prethodnih Olimpijskih igara, bio je prvi hrvatski sportaš koji je nastupio na tokijskim Igrama. Na dan otvaranja Igara, učinio je to Damšo u stilu, s lakoćom pobijedivši u svojoj kvalifikacijskoj skupini (07:09.17) osiguravši tako izravan plasman u četvrtfinale (u ponedjeljak) te neće morati danas voziti u repasažu.

– Imao sam odličan start, odličnih prvih 500 metara i tako sam ušao u odličan ritam pa sam nakon prvih 1000 metara bio u situaciji da ostatak utrke odradim rutinirano i čuvam snagu za iduće nastupe. Jako sam zadovoljan kako se sve posložilo ovdje u Tokiju, pogotovo ovdje na stazi i optimistično dočekujem sljedeće nastupe – kazao je Damir Martin.

Najbolji hrvatski samac bio je uvjerljiv u konkurenciji četiriju DAMIR MARTIN Pobijedio je u svojoj kvalifikacijskoj skupini (07:09.17) osiguravši tako izravan plasman u četvrtfinale čamaca od kojih je jedinu, kakvu-takvu prijetnju predstavljao Rus Aleksandar Vjazovkin. No, na koncu ni on nije bio konkurentan Hrvatu za kojim je zaostao pet sekundi i 78 stotinki. Iz ove skupine u četvrtfinale prošao je još i Filipinac Chris Nievarez (gotovo 14 sekundi iza Martina) pa on u nastavku natjecanja nema što tražiti.

I u ostalim skupinama slavili su favoriti, a najbolje vrijeme postigao je Norvežanin Kjetil Borch (06:54.46) kojeg mnogi prognozeri vide kao jednog od osvajača medalja. A to su svakako i Danas Sverri Nielsen (07:02.88) te aktualni svjetski prvak, Nijemac Oliver Ziedler (07:00.40), inače i dobar prijatelj našeg veslača. S drugim najbržim vremenom iznenadio je Grk Stefanos Ntouskos (06:59.49), evidentan kandidat za nastup u finalu.